Adventní posezení na téma HISTORICKÝ VÝVOJ KNIHY

24. 11. 2011

Obecní knihovna ve Větřní Vás zve na tradiční adventní posezení v knihovně, tentokrát na téma

HISTORICKÝ VÝVOJ KNIHY

s konzervátorkou knih paní Jiřinou Halmlovou.

Návštěvníci se dozvědí o vázání knih, vzniku písma, papíru, používaných psacích látkách a mnoho dalších zajímavostí.

KDY: středa 30. 11. 2011 od 14:00 do 17:00

KDE: budova knihovny, 1. patro, Větřní 296

A v adventním čase proběhlo také již tradiční adventní posezení v knihovně, tentokrát na téma „Historický vývoj knihy“ s konzervátorkou knih paní Jiřinou Halmlovou.

První přednáška ve 14 hodin byla určena dětem ze základní školy a druhá, v 17.00 ostatním zájemcům.

Přítomní se dozvěděli, jak vypadaly nejstarší knihy, románské a gotické vazby, mohli si „osahat“ skutečný pergamen, staletou listinu, různé typy ručního papíru a vzorky kůží, které se při vázání knih používají. Také si udělali představu o tom, jak složité a pracné je restaurování starých knih.

Náhledy fotografií ze složky adventní posezení

Z DALŠÍCH WEBŮ