Informace z  podzimních akcí v knihovně

V měsících říjnu a listopadu připravila knihovna pro občany řadu zajímavých akcí.

23. října jsme navázali na již tradičná výtvarné dílny a paní Jiřina Halmlová nás naučila vyrábět škrobové mačkané papíry se zlacením.

Ve výtvarnou dílnu se knihovna přeměnila ještě jednou, 6. listopadu, kdy jsme opět s paní Halmlovou šili ozdobné předměty z barevných plyšů. Na dílnách se sešli malí i velcí a všem šla práce opravdu “od ruky“.

Cyklus podzimních besed zahájili pánové Zdeněk Duffek a Václav Dolanský, kteří 23. října připravili druhou část přednášky „Památky drobné církevní architektury na Kaplicku a Českokrumlovsku“. Zavedli nás na známá místa v blízkém okolí a my se opět dozvěděli řadu zajímavostí a viděli překrásné fotografie.

Pan Tomáš Brož ve čtvrtek 14. listopadu objasňoval přítomným problematiku „Energie a jejího vlivu na naše zdraví“. Na přednášce zazněly informace o geopatogenních zónách, čakrách a léčivé síle Reiki.

27. listopadu měli zájemci možnost se alespoň na chvíli přenést do exotických míst naší planety. Krásu Havajských ostrovů nám přiblížil cestovatel a fotograf pan Petr Nazarov, který tuto oblast navštívil několikrát. Součástí jeho zajímavého vypravování byly nádherné fotografie a videa. Přítomní si mohli „osahat“ i některé předměty a talismany dovezené z těchto cest (viz přiložené fotografie).

Přednášky a dílny jsou připraveny i na příští rok. Už koncem ledna se můžete těšit na PhDr. Daniela Kováře, který nás opět seznámí se zajímavostmi z historie našeho regionu. A také už je připravena první výtvarná dílna. Termíny a témata budou ještě upřesněna.

Čtenáři, kteří pravidelně docházejí do knihovny určitě zaznamenali, že do knihovního fondu stále přibývají nové knihy. Zřizovatel na ně každoročně uvolňuje finance z rozpočtu.

V letošním roce se fond knihovny zatím rozrostl o téměř 900 knih a do konce roku se toto číslo ještě zvýší.

Knihovna už přivítala i letošní prvňáčky, kteří zahájili svojí „Cestu do knihovny“. Na pravidelné besedy a ukázky čtení chodí do knihovny i ostatní žáci zdejší ZŠ.

Z DALŠÍCH WEBŮ